SIEWNIK ALEX-3

1znajdzsprzedawcezobaczfilmydodaj_film

 

 

SIEWNIK PUNKTOWY PRECYZYJNY ALEX-3

DO SIEWU NASION MARCHWI, PIETRUSZKI, CEBULI, RZODKIEWIKI, itp.

Parametry techniczno-eksploatacyjne:

System wysiewu za pomocą wymiennej taśmy perforowanej
Wielkość wysiewanych nasion 0,8 – 14 mm
Minimalny rozstaw rzędów 22 cm
Długość belki nośnej 1,8 – 2,8 m
Odległość między skrajnymi liniami siewu, przy siewie dwurzędowym z sekcji 5,0; 7,5; 10,0 cm
Odległość wysiewu nasion w rzędzie 1,7 cm – 4,0 m
Głębokość wysiewu 0,5 – 5 cm
Ilość sekcji w zestawie 2 – 12 (według zamówienia)
Ilość przełożeń napędu taśmy 8
Rodzaj napędu od kół jezdnych
Pojemność zbiornika 4,8 l
Rozstaw czopów zawieszenia 75 cm
Ciężar jednej sekcji 37 kg
Ciężar zawieszenia wraz z belką i kołami 60 – 140 kg
Zalecana szybkość jazdy przy siewie 2,1 – 4,5 km/h

MASZYNA PRAWNIE CHRONIONA

 


Siewnik precyzyjny punktowy “ALEX-3″ jest następcą produkowanego przez wiele lat siewnika ALEX. Jest to jedyna tego typu maszyna zaprojektowana, wdrożona i produkowaną w POLSCE. Sprawdziliśmy ten siewnik w warunkach polowych u wielu użytkowników w kraju i za granicą, dlatego jesteśmy pewni, że oferujemy maszynę pewną, niezawodną i funkcjonalną. Utrzymujemy stały kontakt z użytkownikami, służymy pełną informacja zarówno z zakresu obsługi siewnika jak i technologii upraw, sposobu siewu poszczególnych rodzajów nasion oraz zapewniamy pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

PRZEZNACZENIE SIEWNIKA

Siewnik punktowy “ALEX-3″ to maszyna uniwersalna, przeznaczony jest do punktowego wysiewu nasion niemal wszystkich rodzajów warzyw, t j. : marchwi, pietruszki, cebuli, buraków cukrowych, buraków ćwikłowych, pasternaku, rzepaku, maku, kapusty, kalafiora, rzodkiewki, cukinii, fasoli (z wyjątkiem wielkonasiennych), grochu, kukurydzy, gorczycy itp.

Wszystkie nasiona przeznaczone do siewu powinny być kalibrowane, jednak otoczkowanie nasion nie jest konieczne. Siewnik dostosowany jest zarówno do siewu jednorzędowego jak i dwurzędowego lub trzyrzędowego z każdej sekcji zarówno na powierzchni płaskiej jak i na redlinach. Szeroki zakres regulacji umożliwia dokładne dopasowanie wysiewu do założonych parametrów takich jak: rozstaw rzędów, odległość nasion w rzędzie, głębokość siania oraz liczbę wysiewanych nasion na hektar.

Zakup siewnika “ALEX-3″ pozwoli zoptymalizować uprawę warzyw w Twoim gospodarstwie poprzez oszczędność bardzo drogich nasion, uzyskanie jednorodnego pod względem wielkości plonu, maksymalne wykorzystanie powierzchni uprawy i zapewnienie optymalnych warunków do kiełkowania roślin.

Siewnik “ALEX-3″ zaprojektowaliśmy tak, aby był prosty w obsłudze i konserwacji, a wymiana pasów wysiewających nie sprawiała problemu. Wyposażenie maszyn w specjalny zestaw do kontroli wysiewu nasion pozwala w sposób ciągły kontrolować proces siewu podczas pracy polowej.

Siewnik “ALEX-3″ może być również agregowany z maszyną do formowania redlin MR i z agregatem uprawowym do redlin z glebogryzarką AUR (produkcji firmy Weremczuk FMR) za pomocą specjalnej ramy. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na usprawnia proces siewu i obniżenie kosztów uprawy warzyw na redlinach.

WERSJE SIEWNIKA

 • siewniki ALEX-3 2-sekcyjne
 • siewniki ALEX-3 3-sekcyjne
 • siewniki ALEX-3 4-sekcyjne
 • siewniki ALEX-3 5-sekcyjne
 • siewniki ALEX-3 6-sekcyjne
 • siewniki ALEX-3 8-sekcyjne

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

Siewnik już w wykonaniu standardowym jest maszyną wszechstronną i bogato wyposażoną. Wyposażenie standardowe obejmuje:

 • belkę 2,0 m dla siewników 2,3 i 4 sekcyjnych i belkę 2,5 – 3,0 m dla siewników 5,6 i 8 sekcyjnych
 • jeden rodzaj redlic (jedno, dwu lub trzyrzędowe) do każdej sekcji (do wyboru),
 • 2 taśmy do wysiewu nasion do każdej sekcji (jedną taśmę do wysiewu nasion drobnych –np. marchew, pietruszka i jedną taśmę do wysiewu nasion grubszych – np. cebula, burak i in.) ,
 • jeden rodzaj tylnego koła zagniatającego: gładkie pełne ze stali nierdzewnej albo z siatki nierdzewnej perforowanej
 • mechaniczne znaczniki rzędów dla siewników 5,6 i 8 rzędowych

 

Taśmy do siewnika dobierane są indywidualnie w zależności od planowanych upraw. W tej sprawie zawsze służymy pomocą i dzielimy się zdobytym doświadczeniem, pomożemy Ci dobrać taśmy tak abyś posiał warzywa dokładnie tak jak chcesz.

 

NOWOCZESNOŚĆ ROZWIĄZAŃ KONSTRUKCYJNYCH I TECHNOLOGICZNYCH

1. siewnik posiada bardzo trwałą konstrukcję, elementy mające wpływ na jakość siewu wykonane są ze stali nierdzewnej, stopu aluminium i mosiądzu,
2. może być wyposażony w elektroniczną kontrolę wysiewu nasion, umożliwiającą rejestrację liczby wysianych nasion, drogi przebytej przez siewnik a tym samym obliczenie obsianego areału,
3. taśmy wysiewające wykonane są ze specjalnego materiału gwarantującego zachowanie wysokich parametrów siania przez wiele lat użytkowania,
4. dokładność wykonania niektórych elementów konstrukcji siewnika uzyskiwana jest dzięki zastosowaniu techniki laserowej,
5. we wszystkich elementach napędów zastosowano łożyska toczne, gwarantujące długotrwałą pracę,
6. wszystkie elementy siewnika wykonywane są z zastosowaniem specjalnego oprzyrządowanie zapewniającego pełną zamiennością części,
7. w skład wyposażenia siewnika wchodzą zamienne redlice jedno, dwu lub trzyrzędowe, w tym specjalnej konstrukcji redlice dwurzędowe, dostosowane do siewu na utwardzonych redlinach, wg najnowszych technologii uprawy marchwi i pietruszki na redlinach.


FUNDUSZE UNIJNE

Nasze maszyny spełniają wymogi dyrektyw unijnych, wystawiamy maszynom Deklaracje Zgodności, będące warunkiem koniecznym do uzyskania funduszy unijnych. Na życzenie Klienta przygotowujemy pisemne oferty sprzedaży maszyn.
Wszystkie maszyny kwalifikują się do dopłat unijnych.

Jest to siewnik naszej produkcji, zapewniamy szybki serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Do maszyny dołączona jest wyczerpująca instrukcja obsługi.

Dodaj komentarz