Czym są worki obciążeniowe na pryzmy i jakie mają zastosowanie?

1
Czym są worki obciążeniowe na pryzmy i jakie mają zastosowanie?
głosy: 0 ,średnia: 0.00

Czym są worki obciążeniowe na pryzmy i jakie mają zastosowanie?

 

Worki obciążeniowe na pryzmy to ważny element, który stosowany jest w procesie produkcji kiszonki. Aby mieć pewność, że wszystko przebiegnie prawidłowo, należy przede wszystkim zadbać o to, by wykorzystywane materiały były nie tylko właściwe, ale również wyróżniały się dobrą jakością. Jednym z niezbędnych produktów są właśnie worki obciążeniowe na pryzmy.

Worki obciążeniowe na pryzmy to ważny element, który stosowany jest w procesie produkcji kiszonki. Aby mieć pewność, że wszystko przebiegnie prawidłowo, należy przede wszystkim zadbać o to, by wykorzystywane materiały były nie tylko właściwe, ale również wyróżniały się dobrą jakością. Jednym z niezbędnych produktów są właśnie worki obciążeniowe na pryzmy.

Produkcja kiszonki

Sporządzenie jakościowo dobrej kiszonki wymaga właściwego jej przygotowania już od momentu zbioru biomasy, aż do fazy tworzenia silosów, pryzm lub bel. Najważniejszą kwestią, stanowiącą podstawę całego procesu jest wyeliminowanie dostępu powietrza do zakiszanej biomasy. Wtedy zyskuje się pewność, że przebieg fermentacji będzie prawidłowy. Staranne ugniecenie, przykrycie i wreszcie odpowiednie dociążenie z pewnością zaowocuje uzyskaniem pełnowartościowej paszy dla zwierząt gospodarskich.

Worki obciążeniowe na pryzmy – czym są?

Wyróżnić można kilka sposobów na właściwe okrycie i dociążenie kiszonki. Jednym z nich są właśnie często stosowane siatki ochronne i worki obciążeniowe na pryzmy. Worki stanowią bardzo dobre rozwiązanie, które wykorzystywane się do mocowania osłony na silosy, a także hermetycznego uszczelniania ich krawędzi. Właściwie wykonane gwarantują niezwodne działanie. Aby tak było powinny spełniać kilka kryteriów:

  • być odporne na promieniowanie słoneczne,
  • nie pękać i nie kruszeć na mrozie,
  • nie powinny wchłaniać wody (może to prowadzić do wypłukania zawartości),
  • być odporne na rozciąganie oraz poślizg.

Ponadto, dobrej jakości worki obciążeniowe powinny mieć możliwość wielokrotnego wykorzystania.

Worki obciążeniowe marki BÖCK

Poszukując worków, spełniających powyższe kryteria i cechujących się doskonałą trwałością oraz niezawodnością warto zdecydować się na zakup produktów marki BÖCK. Według wskazań producenta, jego asortyment stanowi najnowocześniejsze rozwiązanie na rynku, pod względem wykorzystanych technologii w trakcie produkcji. Ponadto, proces powstawania worków, a także już gotowy produkt podlegają ścisłym kontrolom jakościowym. Worki obciążeniowe na pryzmy firmy BÖCK to niezawodne rozwiązanie, stosowane m.in. do mocowania osłony na silosy. O sukcesie produktów marki najlepiej świadczy fakt, iż zaufało im już ponad 10 milionów użytkowników na rynku.Worki silosowe BÖCK posiadają jednostronny, kolorowy pasek oraz drut blokujący, który wykonany został ze stali nierdzewnej, dodatkowo pokrytej tworzywem sztucznym. Daje im to doskonałe zabezpieczenie przed rdzą, a także wpływa na wydłużenie ich żywotności.

Producent oferuje worki obciążeniowe w różnych wzorach oraz rozmiarach. Każdy pojedynczy worek wyposażony jest w specjalny mankiet, ułatwiający przenoszenie, układanie i stabilizowanie stosu na silosie. Produkty BÖCK są odporne na rozciąganie oraz poślizg. Dodatkowo wyposażone są w system modułowy do mocowania pokrywy silosu.

Worki obciążeniowe marki BÖCK dostępne są w trzech różnych wersjach:

  1. Standard – z uchwytem oraz drutem uszczelniającym, wykonanym ze stali nierdzewnej.
  2. Premium – z szybkozłączką, uchwytem i drutem ze stali nierdzewnej oraz wygodnymi w użytkowaniu, tkanymi ramiączkami.
  3. SLEP Tandem Silosack – jest to dwukomorowy, unikalny system z podwójnym szwem.

Producent zleca wypełniać worki obciążeniowe żwirem 4-8 mm. Na życzenie klienta firma BÖCK może dostarczyć je już wypełnione.

Stosowanie worków obciążeniowych na pryzmy to najlepszy sposób na odpowiednie dociążenie folii oraz siatki ochronnej, a co za tym idzie – jest to najskuteczniejsza ochrona przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi.

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

x

Monitoring dla Twojego gospodarstwa rolnego

Row of Simmental cows lying on straw in cow stable
  Zapoznaj się z ofertą
x

Skonfiguruj swoją halę !

kobex
   
x

Projekty dla rolnictwa

obora-w-modrzewiu-3
x

Dodaj bezpłatne ogłoszenie

Orka łubinu – Pronar 1221A +Unia tur 3+1
x

Kobieta na gospodarke

Sexy brunette woman.
Już dzisiaj znajdź kobietę do życia na gospodarkę rolną !