Jest więcej pieniędzy na premie dla “młodych rolników”

Więcej-pieniędzy-dla-młodego-rolnika
Jest więcej pieniędzy na premie dla “młodych rolników”
głosy: 0 ,średnia: 0.00

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przesunięcie 23 mln euro w ramach PROW 2007 – 2013 na działanie “Ułatwianie startu młodym rolnikom” – poinformowało w piątek 6 lutego Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dzięki tej decyzji, więcej młodych rolników, którzy ubiegali się w zeszłym roku o przyznanie pomocy z tego działania, będzie mogło ją otrzymać.

Na dotychczas obowiązującej liście określającej kolejność przysługiwania pomocy z działania “Ułatwianie startu młodym rolnikom”, sporządzonej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, znajdowało się ok. 7,8 tys. rolników, których wnioski mieściły się w limicie środków przeznaczonych na takie wsparcie. Po decyzji KE przesuwającej dodatkowe pieniądze na takie premie, rolników będzie 8829, czyli o 961 więcej niż wcześniej.

Poniżej uaktualniona przez ARiMR lista określająca kolejność przysługiwania pomocy z działania “Ułatwianie startu młodym rolnikom” – otwórz listę.

Ponadto, Komisja Europejska przychyliła się do zwiększenie budżetu działania “Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”, w zakresie projektów dotyczących energii odnawialnej (np. dotyczących instalowania baterii fotowoltaicznych) o kwotę 17,25 mln euro.

ARiMR przeprowadziła nabór wniosków o przyznanie pomocy z działania “Ułatwianie startu młodym rolnikom” od 15 maja do 21 czerwca 2014 r. O takie wsparcie ubiegało się wówczas ponad 22 tys. młodych rolników.

 

Źródło: ARiMR

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

2 komentarzy

x

Monitoring dla Twojego gospodarstwa rolnego

Row of Simmental cows lying on straw in cow stable
  Zapoznaj się z ofertą
x

Skonfiguruj swoją halę !

kobex
   
x

Projekty dla rolnictwa

obora-w-modrzewiu-3
x

Dodaj bezpłatne ogłoszenie

Orka łubinu – Pronar 1221A +Unia tur 3+1
x

Kobieta na gospodarke

Sexy brunette woman.
Już dzisiaj znajdź kobietę do życia na gospodarkę rolną !