Rozmowy polsko-mongolskie

Rozmowy polsko-mongolskie

Rozmowy-polsko-mongolskie_640x380
Rozmowy polsko-mongolskie
głosy: 0 ,średnia: 0.00

Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Andrzej Chodkowski spotkał się z sekretarzem stanu w Ministerstwie Żywności, Rolnictwa i Przemysłu Lekkiego Mongolii Lkhagvasuren Bayartulga.

Rozmowy poświęcone były omówieniu bieżących kwestii w relacjach dwustronnych. Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa wyraził nadzieję na intensyfikacjękontaktów, a także zwiększenie obrotów handlowych artykułami rolno-spożywczymi. Strona polska przedstawiła propozycje współpracy m.in. w zakresie ochrony roślin i nasiennictwa oraz profilaktyki chorób zwierzęcych. Wśród poruszanych tematów znalazła się także współpraca ekspercka. Oferta polskich jednostek naukowo-badawczych w tym zakresie jest bardzo szeroka i spotkała się z dużym zainteresowaniem strony mongolskiej.

Wiceminister Lkhagvasuren Bayartulga podkreślił znaczenie nawiązania współpracy naukowej, deklarując, że po stronie mongolskiej zostanie dokonana priorytetyzacja obszarów współpracy.

W 2016 r. wielkość obrotów artykułami rolno-spożywczymi z Mongolią wyniosła 19,6 mln EUR. Uznaniem wśród konsumentów mongolskich cieszą się przede wszystkim polskie przetwory owocowe i warzywne, mięso oraz słodycze.

 

Źródło:MRiRW

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

x

Monitoring dla Twojego gospodarstwa rolnego

Row of Simmental cows lying on straw in cow stable
  Zapoznaj się z ofertą
x

Skonfiguruj swoją halę !

kobex
   
x

Projekty dla rolnictwa

obora-w-modrzewiu-3
x

Dodaj bezpłatne ogłoszenie

Orka łubinu – Pronar 1221A +Unia tur 3+1
x

Kobieta na gospodarke

Sexy brunette woman.
Już dzisiaj znajdź kobietę do życia na gospodarkę rolną !