Maszyny WEREMCZUK FMR znane na całym świecie

8041b51c6188
Maszyny WEREMCZUK FMR znane na całym świecie
głosy: 0 ,średnia: 0.00

SAM_3023 SAM_3033 SAM_3039 SAM_3088

 

Firma WEREMCZUK FMR to potentat w produkcji maszyn warzywniczych i sadowniczych w wschodniej Europie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i niezawodności maszyny WEREMCZUK FMR zdobyły duże zaufanie wśród polskich rolników a także klientów z zagranicy.

Z Ewą Bezkorowajną Specjalistą ds. Sprzedaży i Marketingu rozmawia Adam Lipiński.

Od ilu lat istniejecie na rynku ?

Firma została założona w 1981 roku. W przyszłym roku będziemy mieli 35 lecie działalności.

Gdzie można Państwa zobaczyć ? Czy jeździcie na targi rolnicze? Jeśli tak to na jakie ?

Staramy się brać udział w tych największych krajowych targach rolniczych takich jak AGROTECH w Kielcach czy AGROSHOW w Bednarach jak również bierzemy udział w mniejszych imprezach w rejonach, gdzie są potencjalni nasi klienci. Są to Dni Otwarte organizowane przez Regionalne Ośrodki Doradztwa Rolniczego np. w Starym Polu, w Minikowie czy Końskowoli, małe gminne imprezy takie jak “Święto Czosnku” czy “Święto Kapusty” organizowane przez gminy w Małopolsce, różnego rodzaju Dni Otwarte organizowane przez naszych dealerów oraz szkolenia i imprezy organizowane przez grupy producentów owoców i warzyw. W sezonie również sami i z pomocą naszych dealerów organizujemy pokazy polowe maszyn, są to indywidualne pokazy u zainteresowanych klientów, jak również większe organizowane przy okazji branżowych imprez plenerowych. Tak było np. w Końskowoli, gdzie zorganizowaliśmy wspólnie z WODR pokaz pracy wielofunkcyjnej maszyny do pielęgnacji sadów i plantacji.We wrześniu , co roku przy okazji Charsznickiego Święta Kapusty organizujemy pokaz zbioru marchwi produkowanym przez nas kombajnem ALINA.O tym, gdzie jesteśmy staramy się na bieżąco informować naszych klientów na naszej stronie internetowej jak również przez nasz profil na Facebooku.Oprócz wyjazdów krajowych są też wyjazdy zagraniczne. W tym roku po raz trzeci będziemy na targach AGRITECHNIKA w Hanoverze. Jesteśmy też członkiem i sponsorem IBA – jest to Międzynarodowe Stowarzyszenie Czarnej Porzeczki, które co roku w różnych krajach na świecie organizuje Konferencje Porzeczkowe, w których od 2010 roku bierzemy udział.
Przynajmniej raz w roku staramy się być w USA lub Kanadzie, gdzie odwiedzamy klientów, którzy mają nasze maszyny oraz dealerów, którzy zajmują się sprzedażą i promocją naszych maszyn na tamtejszych rynkach.

Czy mimo embarga rosyjskiego i spadku cen zeszłego roku polscy sadownicy nadal się rozwijają poprzez zwiększanie swojego parku maszynowego ?

Myślę, że tak. Mimo iż, czynnikiem napędzającym zakupy póki co są dopłaty unijne i klienci zwykle czekają z decyzją zakupową do momentu kiedy programy im dedykowane zostają uruchomione, to jednak zainteresowanie maszynami nie słabnie. Teraz jest też dobry czas na to, żeby rozejrzeć się na rynku i wybrać najlepszą dla siebie ofertę. My oczywiście jesteśmy na to przygotowani i staramy się spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Poza tym naszymi klientami są również producenci warzyw, którzy również stale odnawiają swój park maszynowy.

Posiadacie pełną ofertę maszyn dla sadownictwa i warzywnictwa, mimo to ciągle nas zaskakujecie poprzez nowości i zachęcające okazje. Producenci jakich warzyw, owoców mogą spodziewać się nowych maszyn w najbliższym czasie?

Oferta, która mamy obecnie jest naprawdę szeroka. Ostatnio znacznie ją powiększyliśmy jeśli chodzi o pielęgnację i ochronę sadów i plantacji i jak również jej likwidację i tą gałąź na pewno będziemy rozwijać jeszcze lepiej dopasowując się do potrzeb klientów. W ofercie maszyn produkowanych przez naszą firmę brakuje na zwykłego opryskiwacza sadowniczego i być może pójdziemy w tym kierunku. Dwa lata temu wprowadziliśmy do oferty opryskiwacz tunelowy z odzyskiem cieczy, który jest naprawdę świetnym rozwiązaniem ale jednak dosyć drogim. Poza tym cały czas dopasowujemy nasze maszyny pod kątem nowych upraw i nowych wymagań.
Jeśli chodzi o producentów warzyw to w Kielcach na AGROTECHU miała miejsce w tym roku premiera kombajnu samojednego MAXIMUS do zbioru warzyw korzeniowych, takich jak marchew, pietruszka, seler czy buraczek ćwikłowy. Na pewno najbliższy sezon pozwoli jeszcze lepiej ocenić pracę maszyny i być może pojawią się nowe potrzeby, które zwykle owocują nowymi pomysłami, które później zamieniają się w maszyny.
Jeśli tylko czas pozwoli postaramy się poszerzyć ofertę naszych siewników pneumatycznych i na wiosnę klienci będą mogli wybierać z szerszej oferty.

Specjalistyczne maszyny wymagają dużego nakładu pracy, badań oraz doświadczeń. Współpraca z jakimi instytucjami przynosi tak wysokie efekty ?

Staramy się współpracować z Instytutem Sadownictwa i Warzywnictwa w Skierniewicach, jak również z naszym Lubelskim Uniwersytetem Przyrodniczym czy Politechniką Jednak przede wszystkim słuchamy naszych klientów i zawsze analizujemy wszystkie uwagi i oczekiwania jakie nam zgłaszają. Mamy własne biuro konstrukcyjne, doświadczoną kadrę i klientów, którzy chcą współpracować w zakresie wdrażania nowych maszyn poprzez udostępnianie swoich plantacji czy testowanie nowych maszyn.

Wielu początkowych plantatorów borówki amerykańskiej oraz jagody kamczackiej zamierzają jak najszybciej przeprowadzać zbiór mechanicznie ale po inwestycji w plantacje nie posiadają już funduszy . Posiadają państwo oferty dla takich właśnie klientów ?

Wszystkie nasze maszyny kwalifikują się do zakupu ze środków unijnych czy kredytów preferencyjnych. Poza tym istnie możliwość zakupu maszyny na tzw. “raty”. W zależności od potrzeb i sytuacji klienta staramy się pomagać w wyborze odpowiedniego źródła finansowania.

W jakim kierunku powinni dążyć polscy producenci warzyw i owoców aby sprostać wysokim standardom stawianym przez klientów ?

Z naszego punktu widzenia najprościej byłoby powiedzieć “Kupować najlepsze maszyny do zbioru , uprawy i pielęgnacji” o tu wskazać naszą markę :) Ale tak naprawdę to pytanie mogłoby być zadane zupełnie inaczej ” W jakim kierunku powinni dążyć polscy producenci maszyn rolniczych aby sprostać wysokim standardom stawianym przez klientów ?
Obserwować rynek, słuchać klientów i szybko reagować na ich potrzeby. Podnosić cały czas jakość swoich produktów a jednocześnie być konkurencyjnym na różnych płaszczyznach, nie tylko cenowej.

Która maszyna jest najczęściej kupowana ?

Od lat numerem 1 w naszej ofercie jest kombajn JOANNA – półrzędowy kombajn zaczepiany do ciągnika przeznaczony do zbioru owoców jagodowych takich jak: porzeczka czarna i czerwona, aronia, agrest, świdośliwa, jagoda kamczacka, dzika róża i malina jesienna. Nowe rozwiązanie zastosowane w głowicy otrząsającej, która jest sercem całej maszyny, pozwala na długi czas jej użytkowania począwszy od sezonu zbioru jagody kamczackiej a kończąc na malinie jesienniej i dzikiej róży.
Obecnie w ofercie posiadamy trzy modele tego kombajnu JOANNA-4 gwarantujący komfort i bezpieczeństwo pracy, JOANNA PREMIUM, który dzięki zmodyfikowanej odpowiednio budowie doskonale sprawdza się w młodych plantacjach i pozwala na zbiór już od 25 cm nad ziemią jak również będzie niezastąpiony w plantacjach, gdzie krzewy sięgają 3 metrów (wysoka aronia, czy jagoda kamczacka) i JOANNA SMART, która jest najtańszym modelem wśród kombajnów półrzedowych , prostym a jednocześnie funkcjonalnym.

Sprzedaż zagraniczna ?

Od kilkunastu lat rozwijamy sprzedaż maszyn na rynki zagraniczne. Nasze maszyny pracują w Europie w takich krajach jak: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Dania, Norwegia, Luxemburg, Czechy, Słowacja, Bułgaria, Chorwacja, Serbia, Litwa Estonia Ukraina, Białoruś, Kazachstan i Rosja oraz w USA, Kanadzie i w Afryce. Jeśli najbliższe negocjacje zakończą się pomyślnie to kolejnym etapem będzie Nowa Zelandia.

Takie krótkie podsumowanie liczbowe naszej blisko 35 letniej działalności

24 rodzaje różnych maszyn dla sadownictwa i warzywnictwa
35 lat doświadczenia w produkcji maszyn rolniczych
2 000 maszyn sprzedanych na całym świecie
20 000 hektarów czarnej porzeczki zbieranej kombajnami marki WEREMCZUK
Tysiące zadowolonych klientów.

 

Źródło: Rolniku.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

x

Monitoring dla Twojego gospodarstwa rolnego

Row of Simmental cows lying on straw in cow stable
  Zapoznaj się z ofertą
x

Skonfiguruj swoją halę !

kobex
   
x

Projekty dla rolnictwa

obora-w-modrzewiu-3
x

Dodaj bezpłatne ogłoszenie

Orka łubinu – Pronar 1221A +Unia tur 3+1
x

Kobieta na gospodarke

Sexy brunette woman.
Już dzisiaj znajdź kobietę do życia na gospodarkę rolną !