Leciwe Ursusy nadal aktywnie pracują podczas żniw. Sprawdź dlaczego!

Zdjęcie 7
Leciwe Ursusy nadal aktywnie pracują podczas żniw. Sprawdź dlaczego!
głosy: 0 ,średnia: 0.00

Żniwa zbliżają się wielkimi krokami, więc do intensywnej pracy przygotowują się tysiące leciwych ciągników legendarnej marki Ursus. Popularność tych maszyn nie słabnie, mimo że najstarsze egzemplarze mają już ponad 50 lat! W czym tkwi tajemnica ich niezawodności i wyjątkowo długiej żywotności?

Do najczęściej wykorzystywanych ciągników Ursus w naszym kraju zaliczamy przede wszystkim modele C-330 oraz C-360, które były jednymi z najbardziej udanych maszyn tej marki z czasów PRL. Nadal są chętnie wykorzystywane w gospodarstwach rolnych. W dalszej części naszego artykułu przedstawiamy główne czynniki, które wpływają na ich niesłabnącą popularność. Podpowiadamy też, jak przygotować ciągnik do żniw oraz gdzie kupować niezbędne części rolnicze do Ursusów.

W czym tkwi tajemnica popularności legendarnych ciągników Ursus w Polsce?

Rolnicy w Polsce niechętnie pozbywają się starszych ciągników Ursus, nawet jeżeli posiadają także nowoczesne traktory. Wynika to przede wszystkim z wytrzymałości i dobrej jakości wykonania starszych modeli. To traktory wyjątkowo solidne, które rzadko się psują, a nawet gdy dojdzie do jakiejś awarii, przy odrobinie umiejętności można ją usunąć samodzielnie. Prosta konstrukcja i dostępność części do Ursus C-330 oraz innych popularnych modeli sprawiają, że maszyny można niewielkim kosztem i nakładem pracy przywrócić do pełnej sprawności. Warto również wziąć pod uwagę przywiązanie polskich rolników do rodzimej marki.

Po przepracowaniu określonej ilości motogodzin, gdy przychodzi pora na przeprowadzenie remontu silnika Ursusa, również nie ma większego problemu ze zrealizowaniem niezbędnych prac. W internetowym sklepie rolniczym ZENOX.pl można znaleźć szeroki wybór części zamiennych do maszyn rolniczych, w tym również do ciągników Ursus. W asortymencie dostępne są m.in. tuleje cylindrowe, tłoki, pierścienie, wały korbowe, panewki, uszczelki i wiele innych.

Jak przygotować starszy ciągnik Ursus do żniw?

Podczas żniw na intensywną eksploatację narażone są przede wszystkim kombajny, jednak bez ciągników trudno wyobrazić sobie sprawny przebieg prac. Wykorzystuje się je do zwożenia zebranego ziarna na przyczepach, ponieważ zbiornik kombajnu posiada niewielką pojemność i nie pomieści kilku bądź kilkunastu ton zboża. Starsze Ursusy, takie jak C-330 i C-360, doskonale nadają się do tego zadania. Aby uniknąć niespodziewanych awarii, warto odpowiednio wcześniej je przygotować.

Przed żniwami należy obowiązkowo skontrolować układ przeniesienia napędu, ponieważ będzie on poddany dużym obciążeniom podczas holowania załadowanych zbożem przyczep. Sprawdźmy więc poziom oleju w skrzyni biegów, a także tylnych zwolnicach. Warto rzucić okiem na tylne zapięcie do holowania i sprawdzić działanie gniazda oświetlenia zewnętrznego. Online zamówisz niezbędne części do Ursus C-360 i innych ciągników, w tym także wszystkie konieczne podzespoły do naprawy najczęściej występujących usterek.

Gdzie kupować części do ciągników rolniczych?

Chcąc przeprowadzić porządny serwis ciągnika Ursus, zapewne nie obejdziemy się bez konieczności wymiany niektórych części. Asortyment sklepów stacjonarnych bywa ograniczony, więc nie każdy produkt dostaniemy od ręki. Dlatego też rolnicy coraz częściej dokonują zakupów online. Internetowy sklep rolniczy ZENOX.pl posiada niezwykle urozmaicony asortyment, obejmujący części do ciągników różnych marek oraz innych maszyn rolniczych, a także różnorodne artykuły i akcesoria, które zawsze przydadzą się w gospodarstwie. Oferuje ponad 200 tysięcy produktów, więc każdy z pewnością znajdzie to, czego aktualnie poszukuje. Nawet te podzespoły, które nie są powszechnie dostępne w sklepach stacjonarnych, przez Internet można dostać bez żadnych problemów. Jeśli okaże się, że zamówiona część nie pasuje, można dokonać zwrotu w ciągu aż 100 dni! Aby jednak do takich sytuacji nie doszło, doradcy czekają na pytania klientów, którzy mogą kontaktować się ze sprzedawcami telefonicznie, e-mailowo, za pośrednictwem czatu na stronie sklepu, a także poprzez media społecznościowe.

Podsumowując

Popularność starszych modeli ciągników Ursus wynika przede wszystkim z prostej konstrukcji, dużej trwałości, bezawaryjności, łatwości napraw, a także dostępności tanich części zamiennych. W czasie żniw wykorzystuje się je głównie do transportu zbóż, które muszą zostać zwiezione z pola i dostarczone do spichlerzy w gospodarstwie. Części do maszyn rolniczych oraz starszych i nowszych ciągników można zamówić w internetowym sklepie rolniczym ZENOX.pl.

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

x

Monitoring dla Twojego gospodarstwa rolnego

Row of Simmental cows lying on straw in cow stable
  Zapoznaj się z ofertą
x

Skonfiguruj swoją halę !

kobex
   
x

Projekty dla rolnictwa

obora-w-modrzewiu-3
x

Dodaj bezpłatne ogłoszenie

Orka łubinu – Pronar 1221A +Unia tur 3+1
x

Kobieta na gospodarke

Sexy brunette woman.
Już dzisiaj znajdź kobietę do życia na gospodarkę rolną !