AUTOSET- Twój dostawca opon

snail-505511_640
AUTOSET- Twój dostawca opon
głosy: 0 ,średnia: 0.00

Z właścicielem firmy AUTOSET Yuri Degtyarev rozmawia Adam Lipiński:

Firma AUTOSET jest głównym importerem w Polsce jednego z największych w Europie producenta opon marki BELSHINA.

W tej chwili znacznie poszerzyła swój asortyment. Rzeczywiście na samym początku naszej działalności zajmowaliśmy się głównie ogumieniem marki BELSHINA, w tej chwili możemy się pochwalić tym, że oferujemy takie znane marki jak KABAT (Polska), TRAYAL (Serbia), VOLTYRE (Rosja), BELSHINA (Białoruś), Firestone (Stany Zjednoczone), TYREX (Rosja), KAMA (Rosja), NORTEC (Rosja), OZKA (Turcja), PETLAS (Turcja), MALHOTRA (Indie), CEAT (Indie), MITAS (Czechy), CULTOR Czechy) oraz inne. Wszystkie te marki oferują dobrej jakości opony oraz wydłużoną gwarancję.

Od jak dawna jesteście na polskim rynku ?

-Nasza firma powstała na początku 2016 roku, mimo młodego wieku posiadamy olbrzymią wiedzę na temat opon rolniczych, firma w krótkim czasie już zdobyła zaufanie kilku tysięcy rolników w całej Polsce dzięki sumiennemu podejściu do handlu. Nas wyróżnia przede wszystkim szybka reakcja na zamówienie, krótki czas realizacji zamówień oraz uczciwe podejście do rozpatrywania reklamacji, które ze względu na duży obrót czasami się zdarzają, to jest statystyka. Zdecydowana większość reklamacji została rozpatrzona na korzyść klientów.

Jakie firmy produkujące maszyny rolnicze, ciągniki montują opony marki Belshina?

-Opony marki BELSHINA produkowane wg. najbardziej wysokich wymagań, dzięki temu mogą być zastosowane na ciągnikach każdej marki. Z tego co wiemy opony BELSHINA dobrze się spisały na maszynach John Deere, New Holland, Claas oraz wielu innych. Oczywiście nie ma lepszych opon do maszyn marki MTZ (BELARUS).

Oferta opon jest skierowana do większej grupy odbiorców niż branża rolnicza, prosimy o podanie innych grup dla których producent dostarcza swój asortyment.

-Obecnie oferujemy opony rolnicze, ciężarowe, przemysłowe, osobowe, dostawcze oraz inne. Można powiedzieć iż wychodzimy naprzeciwko coraz szerszym oczekiwaniom naszych klientów nie zamykając wyłącznie na rolnictwie.

-Jak wygląda sieć dilerska Waszej firmy w Polsce? Firma AUTOSET sama prowadzi sprzedaż detaliczną, starając zwiększyć zasięg działalności. W tej chwili możemy się pochwalić, iż dostarczamy nasze produkty praktycznie do każdej odległej wioski w Polsce. Oprócz tego współpracujemy z kilkoma firmami oponiarskimi, które zaopatrujemy w opony produkcji wschodniej: BELSHINA, VOLTYRE, KAMA, NORTEC.

Czym kierować się przy zakupie opon głównie do ciągników rolniczych ? Aby uzyskać maksymalnie najwięcej przy wydajności pracy ciągnika i jednocześnie niskim spalaniu.

-Fachowe doradztwo przy zakupie opon rolniczych jest najważniejszym czynnikiem. Żeby dobrze dopasować ogumienie do potrzeb klienta doradca musi posiadać niezbędną wiedzę, którą nasi handlowcy mają. Wszystko zależy od mocy ciągnika, od tego ile czasu maszyna jest zajęta w polu ile w transporcie, jakie są obciążenia itd. Można powiedzieć, iż na wybór opon wpływa kilkanaście czynników. Twardość czy miękkość gumy, wzmocnienia boków, robocze ciśnienie, obwód toczenia, konstrukcja karkasu opony – wszystkie te parametry muszą być uwzględnione. Naprawdę, wybór odpowiedniego ogumienia do maszyn to jest sztuka.

W jaki sposób prawidłowo należy dbać o stan opon w maszynach używanych sezonowo, aby jak najdłuższy czas zachowały swoje właściwości ?

-Należy pamiętać, iż przede wszystkim każda opona służy dłużej kiedy jest odpowiednio napompowana. Zbyt wysokie ciśnienie powoduje szybkie zużycie bieżnika, zbyt niskie ciśnienie jest przyczyną tzw. starzenia się gumy – roztrzaskiwania między klockami. Każdy producent przewiduje dla każdego modelu ogumienia przedziały ciśnienia. To jest pierwsza ważna rzecz o której należy pamiętać. Najprostszy sposób wydłużyć wiek ogumienia to jest zachowywać opony w czystości, przy dłuższych przerwach umyć je z wodą bez środków chemicznych, dobrze zmyć dziwne plamy i zastosować odpowiedzenie środki konserwujące. Druga sprawa – nie należy stosować nieodpowiednich środków konserwujących, np. zawierających rozcieńczaczy na bazie ropopochodnych substancji. Poza krótkotrwałym efektem kosmetycznym takie środki mogą stać przyczyną licznych drobnych pięknieć. Tu można polecić środki na bazie zwykłej gliceryny typu Plak, są one bezpieczne pod tym względem. Ważne także żeby opona ciągle była w ruchu. W każdym wyrobie gumowym które nie jest używane zaczynają się niezbyt pozytywne procesy przy których mieszanka gumowa dosyć szybko traci swoje właściwości. Reasumując wyżej powiedziane – opona w ciągłej eksploatacji służy kilkakrotnie dłużej niż nie używana.

Czy indywidualni rolnicy robiący zakupy w Waszym sklepie internetowym, mogą liczyć na rabaty ?

-Tak, oczywiście! Na tym polega handel. Na naszej stronie zamieszczamy maksymalne gwarantowane ceny z dostawą. W rzeczywistości staramy się obniżyć przede wszystkim koszt dostawy, wybierając najkorzystniejszą opcję spośród kilku firm kurierskich – to jest raz. Po drugie – przy zamówieniu kompletów z dwóch sztuk jesteśmy w stanie zejść z ceny na same opony. Przy zamówieniu dodatkowych dętek liczy się rabat ogólny. No i oczywiście dla klientów stałych, lub z polecenia stosujemy dodatkowe rabaty. Dlatego zawsze warto do nas zadzwonić i poruszyć temat ceny ostateczne, gwarantujemy zadowolenie.

W jakim kierunku firma AUTOSET zamierza rozwijać swoją sprzedaż ?

-My stawiamy na sprawdzone marki w dobrych cenach. W tej chwili mamy w ofercie tylko opony wybranych producentów, na które śmiało możemy dawać poszerzoną gwarancje. Szybko doszliśmy do wnioski iż nie trzeba kierować się szybkim zarobkiem lecz jakością produktów. Poszerzamy nasz asortyment powoli starając wybierać opony w dobrych cenach a jednocześnie wysokiej jakości. Można powiedzieć iż idziemy w kierunku dobrych a niedrogich opon.

Dlaczego wybranie opon Belshina, to dobry wybór ?

-Tak jak powiedziałem wcześniej nie skupiamy się wyłącznie na oponach marki BELSHINA, bo nie zawsze opona tej akurat marki będzie najlepszym wyborem w danym konkretnym przypadku. Opony Belshina to są wyroby wysokiej jakości, solidnie wykonane i mające swoje zalety, na przykład polecamy Belshina min. do maszyn używanych w lesie. Jednak że nie patrzymy na sprzedaż przez pryzmat jakieś konkretnej marki, czy marży, kierujemy się wyłącznie zadowoleniem klientów.

Zastosowanie i unijne etykiety na oponach. Co one mówią klientowi, który posiada znikomą wiedzę w tym zakresie ?

-Uważamy, iż etykiety na oponach do samochodów dostawczych czy osobowych to jest dodatkowe źródło informacji na temat walorów konkretnej opony. Klient ma prawo wiedzieć z czym ma do czynienia. Moim zdaniem obowiązkiem handlowca jest wytłumaczyć klientowi co oznacza ten czy inny parametr. Zawsze warto zapytać. Dla kogoś bezpieczeństwo stoi na pierwszym miejscu, dla kogoś oszczędność paliwa. Wszystkie te informację są na etykiecie. Ten kto pyta nie popełnia błędów. Natomiast dla opon rolniczych nie ma obowiązku przyklejania takich etykiet. Z jednej strony unijne etykiety zostały stworzone do opon osobowych, takie parametry jak poziom hałasu, hamowanie na mokrej nawierzchni czy zużycie paliwa nie mają większego sensu dla opony rolniczej, bo te parametry w rolnictwie są uwarunkowane, uzależnione od różnych innych czynników. Z drugiej strony dla opon do maszyn rolniczych mogłyby się znaleźć takie wskaźniki jak twardość mieszanki gumowej, tabelka pokazująca zależność nośności opony od prędkości czy ciśnienia. Czekamy na takie innowacje ze strony Komisji Europejskiej, uważamy iż nie wszystkie jej polecenia są z założenia bezsensowne.

AUTOSET
http://auto-set.pl/

 

Źródło:Rolniku.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

x

Monitoring dla Twojego gospodarstwa rolnego

Row of Simmental cows lying on straw in cow stable
  Zapoznaj się z ofertą
x

Skonfiguruj swoją halę !

kobex
   
x

Projekty dla rolnictwa

obora-w-modrzewiu-3
x

Dodaj bezpłatne ogłoszenie

Orka łubinu – Pronar 1221A +Unia tur 3+1
x

Kobieta na gospodarke

Sexy brunette woman.
Już dzisiaj znajdź kobietę do życia na gospodarkę rolną !